MŪSŲ ISTORIJA

Baraginė - kultūros, bendruomenės ir nykštuko Baraginio kraštas!

Baraginė Lietuvos mažąja kultūros sostine tapo neatsitiktinai. Tai – ilgametės kultūros puoselėjimo, aktyvaus bendruomeniškumo ir išskirtinio vietos identiteto pasekmė. Ilgus metus besitęsiančios tradicijos, vietos menininkų kūryba, bendruomenės narių iniciatyvos ir nykštuko Baraginio legenda tarsi įsipina į visus metus trunkančią renginių, parodų, edukacijų ir kitų veiklų programą.

Lietuvos mažosios kultūros sostinės programa sukurta Jums ir kartu su Jumis. Rengiant programą kiekvienas Baraginės miestelio gyventojas ir svečias galėjo išsakyti savo nuomonę. Būtent tai ir atsispindi įvairių veiklų kupinoje programoje, kurioje – ir vietos saviveiklininkų, ir aukščiausio lygio menininkų pasirodymai, skirtingų muzikos stilių koncertai, paskaitos, veiklos vaikams ir jaunimui.

Baraginės - Lietuvos mažosios kultūros sostinės metai jau juda link pabaigos. Per beveik 12 mėnesių Baraginėje įvyko 40 įvairių renginių ir veiklų, dalyvavo daugiau nei 5000 žiūrovų, pasirodė virš 200 įvairių dalyvių. Todėl kviečiame susipažinti su tuo, kas jau praėjo, ir apsilankyti uždarymo ceremonijoje!

AČIŪ #BARAGINĖ2023

Baraginė – 2023-ųjų Lietuvos mažoji kultūros sostinė skaičiuoja jau paskutines dienas iki visus metus vainikavusios programos uždarymo. Per pastaruosius 12 mėnesių Baraginėje įvyko daugiau nei 40 renginių, kurių metu šokome, dainavome, deklamavome, vaidinome ir kūrėme. Todėl kviečiame visus Baraginės miestelio gyventojus ir svečius gruodžio 9 dieną susiburti kartu bei atsisveikinti su Lietuvos mažosios kultūros sostinės titulu griausmingai!

14:00 val. | Marijampolės kultūros centro Baraginės skyrius
REGALIJŲ PERDAVIMO CEREMONIJA 2024-ŲJŲ LIETUVOS MAŽOSIOMS KULTŪROS SOSTINĖMS

Renginio metu Lietuvos mažosios kultūros sostinės regalijos bus perduotos būsimoms mažosios kultūros nešėjoms - Dubingiams (Molėtų r.), Ryškėnams (Telšių r.), Višakio Rūdai (Kazlų Rūdos sav.), Onuškiui (Trakų r.) ir Kamajams (Rokiškio r.).

16:30 val. | Baraginės miestelio aikštė
DIDYSIS UŽDARYMO KONCERTAS

Renginio metu susirinkusiųjų lauks ugnies šou, šventinių instaliacijų įžiebimas, Martyno Kavaliausko koncertas ir šventiniai fejerverkai. Renginio vedėjas – Ričardas Bagdanavičius.

Kviečiame įamžinti savo patirtį #Baraginė2023 prisiminimų knygoje! Parašykite savo geriausią prisiminimą ar istoriją iš šių metų Lietuvos mažosios kultūros sostinės - Baraginės - ir mes pasistengsime ją įtraukti į būsimą prisiminimų knygą!

Baraginė 2024: o kas toliau?

Baraginės - Lietuvos mažosios kultūros sostinės - metai vis labiau artinasi prie pabaigos. Per visus 2023-uosius Baraginėje įvyko daugiau nei 40 įvairių veiklų. Tačiau koks bus Lietuvos mažosios kultūros sostinės projekto galutinis rezultatas? Kviečiame susipažinti su įvairiais projektais, kurie po 2023-ųjų primins apie Lietuvos mažosios kultūros sostinės titulą!

Marijampolės meno mokyklos jaunųjų menininkų plenero darbai

Dokumentinis filmas apie Baraginės kraštą ir Lietuvos mažosios kultūros sostinės metus

Medžio drožėjų pleneras ir kuriamas senųjų kaimų suolelių parkas

Tradiciniai renginiai

open book on top of several stacked books
open book on top of several stacked books

Masiškiausio grupinio apsikabinimo rekordas

Kuriama prisiminimų knyga