Lankytinos vietos ir objektai

Kviečiame apsilankyti Baraginės kaime esančiose lankytinose vietose!

Paminklas, skirtas Baraginės kaimo 225-mečiui

Paminklas pastatytas 2007 metais, švenčiant kaimo 225 metų įkūrimo jubiliejų. Prie paminklo statybų prisidėjo daug kaimo gyventojai ir čia gyvenę žmonės. Atidarytas per kaimo šventę, 2007 metų rugpjūčio 15 dieną.

Baraginės kaimo kryžius

Vis dar deja nėra duomenų, kada kryžius buvo pastatytas. Sovietmečiu kryžių buvo ruoštasi nugriauti, bet į kryžių įtrenkus perkūnijai, šis buvo apgadintas ir nenugriautas. Tuometiniai kaimo gyventojai jį sutvarkė, ir jis ilgą laiką stovėjo. 1989 metais kaimo gyventojai nusprendė, kad kryžių reikia perkelti į kitą gatvės pusę, kur augo gražus parkelis. Tuomet buvo pagamintas naujas kryžius ir pastatytas minėtame parkelyje.

Kiekvienais metais gegužės – birželio mėnesių sekmadieniais galima pamatyti prie kryžiaus susirenkant kaimo gyventojus giedant litanijas, minimos liepos 6-oji ir birželio 14-oji.

Nykštuko Baraginio skulptūra

Nykštuko Baraginio skulptūra – tai Baraginės kaimo gyventojo Romučio Karpavičiaus kūrinys. Vietiniai gyventojai teigia, kad tarp gėlių ir krūmų pasislėpęs nykštukas turi stebuklingų galių ir gali padėti sprendžiant gyvenime pasitaikančias bėdas ar pildant svajones, jeigu priėjęs žmogus paglosto nykštuko delną ir tyliai pasako savo troškimus.

Gulbių šeimos skulptūra

Prie Baraginės kaimo centro tvenkinio įsikūrusi gulbių šeimynėlė laukia visų dėmesio – kol vaikai supsis ant įrengtų sūpynių, vyresnieji galės mėgautis įsitaisę ant šalia esančio suoliuko bei gėrėtis atsiveriančia gamta. Skulptūros ir suoliuko autorius – Artūras Zienka.

Sienos piešinys „Mūsų dienos kaip šventė, kaip žydėjimas vyšnios...“

Marijampolės kultūros centro Baraginės skyriaus salės siena papuošta menininkės Ievos Olimpijos Voroneckytės piešiniu „Mūsų dienos kaip šventė, kaip žydėjimas vyšnios…“, sukurtas remiantis tautodailininkės Julijos Daniliauskienės karpinių motyvais.

Paminklas, skirtas partizanams Petrui Šližauskui ir Arūnui Pypkei – Uranui

1948 m. sausio 23 dieną 22 val. Geležinių kaime buvo nušauti du partizanai: Petras Šližauskas ir Arūnas Pypkė – Uranas, 54 kuopos 1 būrio vadas. Šiems jauniems kovotojams atminti, Geležinių kaime, šalia J. Žolyno sodybos, pastatytas paminklas.

Paminklinis akmuo, žymintis kunigo Juozo Montvilos gimtinę

Kun. J. Montvila gimė 1885 m. sausio 3 d. Nendriniškių kaime. Augo Kazio Montvilos ir Magdės Karalevičiūtės-Montvilienės šeimoje kartu su dar 7 vaikais (gimė 10, iš jų 2 anksti mirė).

Kun. J. Montvila, plaukdamas iš Europos į Ameriką, nuskendo su didžiuoju pasaulio laivu “Titanikas”. Nuskendo 1912 metais, naktį iš balandžio 14 į 15 d.

Eglės skulptūra

Eglės skulptūra sukurta menininko Kęstučio Varnagirio, pagal lietuvių liaudies pasakos „Eglė žalčių karalienė“ motyvus. Eglė stovi priešais kaimo centre esantį vandens telkinį ir laukia, kokia puta ją pasitiks – pieno ar kraujo…

Baraginės kaimo bendruomenės vėtrungė

Baraginės kaimo bendruomenės vėtrungė – tai rodyklė, rodanti kelią į visų kaimo gyventojų ir jo svečių laukiančius Baraginės kaimo bendruomenės namus. Skulptūros autorius – Jonas Dulinskas.