Mažojoje Lietuvos kultūros sostinėje – klasikinės muzikos vakaras

NAUJIENOS

4/24/2023

Balandžio 22 dieną 2023-ųjų Lietuvos mažojoje kultūros sostinėje – Baraginėje – vyko vokalinio ansamblio „Inmezzo“ klasikinės muzikos koncertas. „Inmezzo“ - tai 2004 metais susibūręs jaunatviškas, žavus ir aktyvus kolektyvas, aktyviai įsiliejantis į šių dienų muzikinį gyvenimą ir propaguojantis klasikinio žanro meną Lietuvoje.

Ansamblio repertuare – klasika ir jos interpretacijos, lietuvių autorių dainos, operų, operečių ir miuziklų fragmentai. „Inmezzo“– LMTA dainavimo katedros docentės Aušros Stasiūnaitės ir jos solinio dainavimo klasės studenčių bendra sceninė veikla. Tai unikalus atvejis Lietuvos muzikos istorijoje ir pedagoginėje praktikoje.

Renginio metu gausiai susirinkusiems žiūrovams skambėjo įvairūs tiek lietuvių, tiek užsienio autorių kūriniai, operų arijos ir kiti klasikos kūriniai, tarp kurių ir visiems lengvai atpažįstami Georges Bizet „Tu, kuris aukštai“ ar Luigi Denza „Funiculì, Funiculà“. Apie savo kūrinių įvairumą atlikėjos atsiliepė taip: „frazė in mezzo išvertus iš italų kalbos reiškia per viduriuką. Tad taip ir mūsų repertuaras – jame gausu ir klasikinės muzikos kūrinių, ir liaudies ar klasikinės estrados dainų. Inmezzo – tai įvairovė.“

Renginio metu atlikėjos pasidžiaugė, jog jau kitais metais grupė „Inmezzo“ minės 20 metų kūrybinės veiklos sukaktį. Taip pat skirtas dėmesys ir karui Ukrainoje – atlikėjos pasidalino savo išgyvenimais bei organizuotu koncertiniu turu, kurio metu surinktus pinigus skyrė įvairioms humanitarinėms organizacijoms, nuskambėjo ukrainiečių liaudies kūrinys.

Renginio metu gražiausias dainas skyrė grupės „Inmezzo“ narės Rasa Dzimidaitė (sopranas), Raimonda Janutėnaitė (mecosopranas), Lina Urniežiūtė (mecosopranas) ir Nijolė Baranauskaitė (pianinas).

Sekite Lietuvos mažosios kultūros sostinės naujienas socialiniuose tinkluose „Facebook“ (www.facebook.com/Baragine2023) ir „Instagram“ (@baragine2023). Gaukite visas Lietuvos mažosios kultūros sostinės naujienas tiesiai į savo el. pašto dėžutę užsiprenumeravę naujienlaiškį adresu www.baragine.lt.

M. Maziliausko nuotr.