Balandis Baraginėje: pramogos su Zuikių muziejaus zuikienėmis ir klasikinės muzikos skambesys

NAUJIENOSRENGINIAI

3/31/2023

Balandžio mėnesį Lietuvos mažąja kultūros sostine 2023-aisiais tituluota Baraginė pasitiks su Sasnavos zuikių muziejaus zuikienių vedama edukacija. Nenusivilti teks ir klasikinės muzikos gerbėjams, nes balandžio mėnesį Baraginėje vyks profesionalių vokalisčių ansamblio pasirodymas!

Edukacija „Atrieda margučiai“

Balandžio 1 d. 14 val., Marijampolės kultūros centro Baraginės skyrius

Balandžio 1 dieną Marijampolės kultūros centro Baraginės skyriuje mažų ir didelių lauks edukacija „Atrieda margučiai“ su Sasnavos zuikių muziejaus zuikienėmis. Edukacijos metu dalyviai galės sužinoti daugiau apie Sasnavos zuikių muziejaus veiklą, vyks margučių marginimo ir naminio zuikienių pyrago gamyba!

Renginys nemokamas.

Profesionaliosios klasikinės muzikos vakaras

Balandžio 22 d. 18 val., Marijampolės kultūros centro Baraginės skyrius

Balandžio 22 dieną apsilankyti Baraginėje kvies klasikinės muzikos koncertas su vokaliniu ansambliu „Inmezzo“. Tai 2004 metais susibūręs jaunatviškas, žavus ir aktyvus kolektyvas, aktyviai įsiliejantis į šių dienų muzikinį gyvenimą ir propaguojantis klasikinio žanro meną Lietuvoje.

Ansamblio repertuare – klasika ir jos interpretacijos, lietuvių autorių dainos, operų, operečių ir miuziklų fragmentai. „Inmezzo“ išskirtinumas – LMTA dainavimo katedros docentės Aušros Stasiūnaitės ir jos solinio dainavimo klasės studenčių bendra sceninė veikla. Tai unikalus atvejis Lietuvos muzikos istorijoje ir pedagoginėje praktikoje.

Renginys nemokamas.

Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus tekstilės rinkinių kolekcija ir fotografijų paroda „(Už)kulisiai“

Iki balandžio 30 d., Marijampolės kultūros centro Baraginės skyrius (Sodų g. 3)

Balandžio mėnesį lankytojai dar galės aplankyti dvi parodas – „(Už)kulisiai“, pasakojančią apie Baraginės kaime veikusius ir veikiančius meno kolektyvus, ir Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus tekstilės rinkinių kolekciją.

Parodoje „(Už)kulisiai“ lankytojams pristatomos fotografijos ir vaizdo įrašai, liudijantys apie skirtingų meno kolektyvų Baraginėje veiklą. Vienoje parodos dalyje yra pristatoma ir Editos Orinienės fotografijų serija, kurioje pristatomi Baraginės jaunimo kapelos „Svaja“ nariai.

Tekstilės parodoje, sudarytoje iš Marijampolės krašto ir Prezidento Kazio Griniaus muziejaus fondų tekstilės rinkinio, eksponuojami Sūduvos kraštui būdingi tautiniai kostiumai, rinktinės juostos, kraitinė patalynė, galionai, čepčiukas, rankšluosčiai, cvilikai, lino audinio ritiniai ir lovatiesės.

Parodų lankymas nemokamas.

Sekite Lietuvos mažosios kultūros sostinės naujienas socialiniuose tinkluose „Facebook“ (www.facebook.com/Baragine2023) ir „Instagram“ (@baragine2023). Gaukite visas Lietuvos mažosios kultūros sostinės naujienas tiesiai į savo el. pašto dėžutę užsiprenumeravę naujienlaiškį adresu www.baragine.lt.