Слава Украине!

Dalintis naujiena

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Vasario 24-osios rytas buvo kitoks. Vis daugėjančių pranešimų apie Putino režimo agresiją ir kilusį karą prieš nepriklausomos Ukrainos valstybę šokiravo ne vieną žmogų. Buvo sunku patikėti, jog vos už kelių šimtų kilometrų nuo mūsų vyksta karas, kuris iki šiol tęsiasi ir pasiglemžia vis daugiau žmonių miestų, namų, gyvenimų, gyvybių.

Baraginės kaimo gyventojai neliko abejingi šiai tragedijai – visi prisidėjo taip, kaip galėjo: kiekvienas buvo ir yra kviečiamas suteikti finansinę paramą organizacijai „Blue / Yellow“, kovo 4-ąją iš Baraginės išvyko pirmoji paramos siunta, skirta Lietuvos Raudonajam Kryžiui, o kovo 14 dieną į Kauną išvyko įvairūs daiktai bei reikmenys į Ukrainos žmonėms skirtą kūrybinę erdvę „CulturEUkraine“.

Kovo 24 dieną, praėjus mėnesiui nuo karo pradžios, Baraginės kaimo gyventojai ir svečiai rinkosi prie Baraginės kaimo kryžiaus akcijai „Vilties ugnis“. Šios akcijos tikslas – išreikšti solidarumą su Ukrainos žmonėmis, pagerbti tuos, kurių jau nebėra šalia ir atsiliepti į Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio raginimą protestuoti prieš Rusijos invaziją į jo šalį.

Akcijos metu Baraginės kaimo kryžius nušvito Ukrainos vėliavos spalvomis, skambėjo ukrainiečių atlikėjų muzika, o aplinkui nušvito ugnies fakelai. Susirinkusieji degė žvakutes, pagerbė mirusiuosius tylos minute ir pasimeldė už Ukrainos žmones.

Baraginės kaimo bendruomenė kviečia visus galinčius ir toliau prisidėti – iki šiol yra renkama parama Lietuvos Raudonajam Kryžiui, taip pat galite finansiškai prisidėti prie šių organizacijų ir iniciatyvų:

Blue/Yellow: VšĮ „Mėlyna ir geltona“

Daugiau informacijos: https://www.blue-yellow.lt/

Iniciatyva „Mūsų širdys ir rankos – Ukrainai!“

Daugiau informacijos: https://www.redcross.lt/musu-sirdys-ir-rankos-ukrainai

Marijampolės savivaldybės speciali paramos ukrainiečiams sąskaita

Daugiau informacijos: https://www.marijampole.lt/…/atidaryta-speciali-paramos…

Slava Ukraini! Heroyam slava!

Daugiau naujienų