Švenčių laukimas Baraginėje – su istorijomis, fejerverkais ir ugnies šou

Dalintis naujiena

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

Gruodžio 5 dieną Baraginėje vyko jau tradiciniais tapę šventiniai renginiai. Šiais metais visi susirinkusieji į Marijampolės kultūros centro Baraginės skyrių stebėjo Tautkaičių klojimo teatro „Gegnė“ spektaklį „Vaiduokliai vienkiemyje“, o vėliau visi kaimo gyventojai buvo laukiami šventinių instaliacijų įžiebime ir ugnies šou.

15 valandą į Marijampolės kultūros centro Baraginės skyrių susirinkusieji stebėjo Tautkaičių klojimo teatro „Gegnė“ ir jo režisierės Onos Miliauskienės parengtą Regimanto Kaškausko komediją „Vaiduokliai vienkiemyje“. Spektaklis sukaustė žiūrovų žvilgsnius ir praskaidrino susirinkusiųjų nuotaikas, ir buvo palydėtas garsiais plojimais. Po spektaklio žiūrovai galėjo artimiau susipažinti su teatralais prie šiltos kavos ar arbatos puodelio ir sulaukė pakvietimo apsilankyti kituose Tautkaičių klojimo teatro „Gegnė“ spektakliuose.

Nors praėjusiais metais eglučių įžiebimą teko stebėti internetu, tačiau šiais metais net iškritęs sniegas ir lengvas šaltukas nesutrukdė išvysti šventinių instaliacijų įžiebimą ir pasimėgauti šventine nuotaika. Šį kartą šventines instaliacijas nuspręsta buvo perkelti į naują erdvę – į kaimo centre įrengtą alpinariumą ir aplink esančias erdves. Tačiau kaimo aikštė nebuvo palikta veltui – kaimo gyventojai buvo kviečiami papuošti egles bei kitus augalus ir taip patiems prisidėti prie šventinių erdvių kūrimo.

Šiais metais ir pats renginys vyko neįprastai – nutilus kalėdinei muzikai visi susirinkusieji galėjo išgirsti vaikystėje girdėtus animacinių filmukų personažų balsus, pasiklausyti šventinės pasakos ir prisiminti savo vaikystę. Po pasakos atmosfera įkaito, nes visus sušildė užburiantis ugnies šou pasirodymas. Galiausiai, po ugnies šou buvo sužibo šimtai šventinių lempučių, o dangų nušvietė įvairiaspalviai fejerverkai.

Renginių organizatoriai – Baraginės kaimo bendruomenė ir MKC Baraginės skyrius. Šventinių instaliacijų įžiebimas ir ugnies šou iš dalies finansuojami viešųjų kultūros įstaigų, nevyriausybinių kultūros organizacijų, bendruomenių kultūros projektų finansuojamų Marijampolės savivaldybės biudžeto lėšomis.

Daugiau naujienų